Stajesz przed trudną decyzją wyboru sprzętu do salonu kosmetycznego. Sprawdź jak właściwie dobrać wyposażenie. Od niego zależy skuteczność i jakość prowadzonych zabiegów.

Z doświadczeń zdobywanych w naszym instytucie wiemy, że tylko profesjonalne, wysokiej jakości urządzenia kosmetyczne zapewnią zadowolenie Klientek i Klientów oraz sprawią, że będą oni chętnie powracać do nas na kolejne zabiegi kosmetyczne. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając wyposażenie do salonu kosmetycznego, by osiągnąć sukces we własnym biznesie?

Zakup sprzętu do salonu piękności to duża inwestycja, jednak w perspektywie dłuższego czasu warta swej ceny. Jakość aparatury zawsze przekłada się na późniejsze efekty pracy i satysfakcję Klientów. Dlatego pierwszą zasadą przy zakupie wyposażenia do salonu kosmetycznego jest rozważne zaplanowanie budżetu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest przeznaczenie na zakup większej kwoty i wybór wyposażenia salonu kosmetycznego wysokiej klasy, aniżeli wydanie mniejszej ilości pieniędzy na tanią aparaturę nieznanych producentów.

Bardzo ważną kwestią przy wyposażaniu swojego salonu kosmetycznego jest wzięcie pod uwagę podstawowych parametrów aparatów takich jak:

  • kraj, w którym sprzęt został wyprodukowany,
  • certyfikaty bezpieczeństwa,
  • gwarancję,
  • serwis.

Ponadto warto zweryfikować realne funkcje zabiegowe oraz sprawdzić możliwość skorzystania z profesjonalnych szkoleń dotyczących obsługi sprzętu.

Producent sprzętu kosmetycznego

Warto decydować się na zakup aparatury tworzonej lub współtworzonej przez polskich producentów. Branża kosmetyczna w naszym kraju jest bardzo dobrze rozwinięta, dzięki czemu urządzenia polskiej produkcji posiadają bardzo wysoką jakość i wykorzystają zaawansowane technologie.

Decydując się na sprzęt dobrego producenta można mieć pewność bezawaryjnej pracy a także cieszyć się wysokim bezpieczeństwem i efektywnością przeprowadzanych zabiegów.

W naszym przypadku na wysokogatunkowość produktów dodatkowo pozytywny wpływ wywiera wieloletnie doświadczenie – zajmując się branżą kosmetyczną od 1995 roku staliśmy się specjalistami w swoim fachu. Bezustannie udoskonalamy wszystkie oferowane rozwiązania, tak, aby każdy wyposażony z naszą pomocą salon kosmetyczny cieszył się dobrą renomą i najlepszą skutecznością.

Certyfikaty urządzeń kosmetycznych

Zaopatrując swój salon kosmetyczny w niezbędną aparaturę należy zwróć uwagę na jej bezpieczeństwo i skuteczność, potwierdzone odpowiednią dokumentacją.

Certyfikaty pozwalają określić czy kupowany sprzęt faktycznie jest profesjonalny, bezpieczny dla użytkowników i odpowiednio spełniający swoją rolę.

Certyfikowane sprzęty pozwolą Ci zyskać zaufanie Klientów i sprawią, że salon kosmetyczny stanie się dla nich profesjonalnym miejscem odnowy ciała i dbałości o urodę. Tylko udokumentowane bezpieczeństwo i skuteczność zapewnią Twojemu salonowi powracające, zadowolone grono Klientek i Klientów.

Funkcje sprzętu kosmetycznego

Jedną z podstawowych zasad obowiązujących przy wyborze wyposażenia salonu kosmetycznego jest określenie zakresu zabiegów, jaki ma być realizowany w gabinecie.

Funkcje zabiegowe posiadanej aparatury, jeśli przynoszą Klientom odpowiednie rezultaty, pozwalają kreować doskonałą renomę salonu. Jeśli salon ma specjalizować się głównie w zabiegach z użyciem lasera, musi zostać wyposażony w wysokiej jakości aparaty laserowe. Jeśli natomiast oferta zabiegów ma być rozbudowana, zarówno pod względem ilościowym, jak i tematycznym, warto zainwestować w multifunkcje urządzenia, tzw. kombajny kosmetyczne.

Innowacyjne ŻELAZKO® Przeciwzmarszczkowe i Antycellulitowe 2w1

Kombajny łączą w sobie wiele funkcji, mogą spełniać rolę kilku osobnych urządzeń w jednym.

Służą do zabiegów na ciało lub twarz, wykorzystywane są jako żelazko przeciwzmarszczkowe, aparat Push Up, grzebień przeciwzmarszczkowy, sprzęt do ultradźwięków i chromoterapii LED a także jako narzędzie do przeprowadzania krioterapii/ mezoterapii.

Dzięki takiej inwestycji salon kosmetyczny wyposażony zostaje w podstawowy, funkcjonalny sprzęt i oferuje bogaty wachlarz usług.

Meble do salonu kosmetycznego

Prócz specjalistycznej aparatury salon kosmetyczny musi wyglądać elegancko i być komfortowym miejscem dla Klientów – przyjazna atmosfera, stylowo urządzone wnętrza i wygodne meble to podstawa każdego gabinetu odnowy biologicznej czy SPA.

Warto zatem na samym starcie zainwestować w wysokiej jakości fotele kosmetyczne, które zapewnią komfort podczas każdego zabiegu.


Fotel kosmetyczny MAXEM z podgrzewaniem.
Fotel kosmetyczny - Elektryczny


Klient odwiedzający salon kosmetyczny liczy na odnowę ciała – korzysta z usług kosmetycznych, by upiększyć swój wygląd i odprężyć się. Należy wyjść naprzeciw takim potrzebom i wyposażyć salon nie tylko w najlepszy sprzęt kosmetyczny, ale także w wygodne i eleganckie meble.


Twój wybór wyposażenia salonu kosmetycznego dla nowopowstałych obiektów lub doposażenia istniejącego, jest kluczowy dla dalszego funkcjonowania gabinetu.

Duża konkurencja w branży kosmetycznej tym bardziej motywuje do przemyślanego wyposażenia własnego salonu kosmetycznego.

Podstawowe zasady przy zakupie urządzeń kosmetycznych to ustalenie odpowiedniego budżetu i określenie możliwości zainwestowania większej ilości środków, co znajdzie bezpośrednie odzwierciedlenie w wysokiej jakości i bezawaryjności sprzętu. Zawsze należy sprawdzać certyfikaty urządzeń oraz skorzystać z profesjonalnych szkoleń omawiających ich poprawną obsługę. Trzeba także zapewnić Klientom komfort i wygodę. Stosując się do tych kilku prostych wskazówek, można mieć pewność, że własny salon kosmetyczny okaże się wielkim, dochodowym sukcesem, każdego dnia przynoszącym wiele satysfakcji swoim właścicielom.