Demakijaż twarzy

Demakijaż twarzy to jedna z najważniejszych czynności pielęgnacyjnych, o której nie należy zapominać każdego dnia. Zaniedbanie, niedokładność, czy zapominanie o demakijażu może skutkować zmianami skórnymi i przesuszeniem. W odpowiednie preparaty do demakijażu powinny uzbroić się wszystkie kobiety, które nakładają na twarz nawet niewielkie ilości kolorowych kosmetyków.

Demakijażu oczu

Do demakijażu oczu sprawdzają się różne kosmetyki, w zależności od tego, jak mocny jest twój makijaż, a także to, czy twoje oczy są wrażliwe i skłonne do alergii. Najbardziej uniwersalnym kosmetykiem jest płyn micelarny. Bez trudu zmyje cień, czy kredkę na powiece i większą część tuszu do rzęs. Jeżeli jednak stosujesz produkty wodoodporne, szukaj kosmetyków, np. płynu, mleczka, czy olejku przeznaczonego do zmywania wodoodpornego tuszu do rzęs.

Oczyszczanie twarzy

Na rynku obecnie istnieje niezliczona ilość preparatów przeznaczonych do demakijażu twarzy. Poza płynem micelarnym, możesz wybrać żel, piankę czy tonik, który dokładnie zmyje resztki kosmetyków z twojej twarzy. Pamiętaj, by przy wyborze odpowiedniego produktu kierować się typem cery. Jeżeli twoja skóra jest skłonna do alergii lub wrażliwa, stosuj delikatne i naturalne kosmetyki do demakijażu.

Codzienna pielęgnacja

Zawsze po demakijażu stosuj nawilżający krem do twarzy, który odżywi twoją skórę i sprawi, że będzie odpowiednio odżywiona. Kilka razy w tygodniu wykonaj peeling do twarzy , by pozbyć się zrogowaciałego naskórka i zaskórników. Podobnej pielęgnacji wymaga twoje ciało. Po kąpieli smaruj je balsamem, czy oliwką. Nie zapomnij również o peelingu do ciała , który sprawi, że twoja skóra będzie gładka i przyjemna w dotyku.