EsteDual - Frakcyjna Radiofrekwencja Mikroigłowa

 • Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłwa jest skuteczną metodą przeznaczoną do spłycania zmarszczek, rozstępów, blizn i poprawy napięcia skóry. Zaawansowane urządzenie


  Este Dual
  wykorzystuje technologię fal radiowych, mikronakłuć i krioterapii. Doskonałe parametry urządzenia pozwalają wykonać skuteczne zabiegu medycyny estetycznej.

  FRAKCYJNA RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA

  Innowacyjna metoda odmładzania skóry, redukcji rozstępów i blizn zawdzięcza swoją skuteczność synergii dwóch metod: mezoterapii mikroigłowej i fal radiowych. Zabieg oddziałuje na poziome skóry właściwej i naskórka i polega na selektywnej termolizie tkanek. W zależności od problemu jest dedykowany zarówno osobom starszym jak i młodym. Skóra bardzo dobrze reaguje na radiofrekwencję mikroigłową także w przypadku blizn potrądzikowych.

  Przepływ energii następuję automatycznie, na zadanej głębokości 0,5–3mm.

  Urządzenie pozwala na regulację intensywności fal radiowych, emisji RF 10-300ms i czasu przerwy między nakłuciami 0,5 do 3 sek.

  Do zabiegów przeznaczona jest głowica z kartridżami zakończonymi mikroigłami izolowanymi lub nieizolowanymi. Dostępne są kartridże z 25 lub 49 mikroigłami pokrytymi powłoką złota.

  W przypadku igieł izolowanych, energia RF jest emitowana tylko na zakończeniu igły na wybranej głębokości czyniąc zabieg mniej inwazyjnym. Igły izolowane są stosowane w przypadku zmarszczek, utarty jędrności skóry, liftingu.

  W przypadku igieł nieizolowanych energia jest emitowana na całej ich powierzchni wywołując uszkodzenie termiczne zarówno na zadanej głębokości jak i naskórka. Zabieg jest bardziej inwazyjny i wymaga stosowania niższych parametrów.

   


  DZIAŁANIE

  • RF mikroigłowa

  Zabieg wywołuje minimalne uszkodzenia wierzchnich warstw skóry oraz mikrouszkodzenia termiczne w głębszych warstwach skóry. 

  Nakłucia skóry oraz selektywna termoliza tkanek wywołuje stan zapalny uaktywniając procesy naprawcze. Zachodzi poprawa stanu skóry dzięki procesowi neokolagenezy. Produkcja nowego kolagenu i elastyny wpływa na poprawę gęstości skóry. Skóra zyskuje jędrność, jest lepiej napięta, a zmarszczki ulegają spłyceniu.

  • RF mikroigłowa

  posiada działanie mechaniczne – nakłuwanie skóry oraz termiczne wywołane przez fale radiowe. Działanie mechaniczne samo w sobie stymuluje procesy regeneracyjne, natomiast wzmocnione przez fale radiowe znacznie je potęguje.

  Po wkłuciu igieł dochodzi do podgrzania skóry właściwej. Zabieg pobudza fibroblasty, które zaczynają proces odbudowy włókien kolagenowych oraz tworzenia nowych komórek.

  Este Dual pozwala na wykonanie kontrolowanego i precyzyjnego zabiegu dzięki regulacji głębokości nakłuć i intensywności fal radiowych.  PROCESY ZACHODZĄCE POD WPŁYWEM DZIAŁANIA FAL RADIOWYCH

  Metoda wykorzystywane pole elektromagnetyczne. Urządzenie emituje fale radiowe wytwarzane przez prąd wysokiej częstotliwości. Energia elektryczna zamieniana jest na elektromagnetyczną, która dociera do tkanek, gdzie następuje ich podgrzanie przez wzbudzanie jonów i wprowadzenie ich w drgania. Cząsteczki ocierają się o siebie w wyniku czego wzrasta temperatura tkanek. Działanie to jest wykorzystywane podczas podgrzewania potraw w mikrofalówce, energia fal elektromagnetycznych dociera do potrawy, wywołuje drgania cząstek przez co następuje reakcja termiczna.

  Fale radiowe wpływają więc na wytwarzanie w tkankach ciepła.

  Zjawisko to nazywane jest diatermią. Diatermia, czyli głębokie ogrzewanie oznacza, że ciepło wytwarzane jest wewnątrz tkanek, a nie dostarczane z zewnątrz. Fale radiowe stymulują tkanki powierzchowne i głębiej położone, poprawiają ich dotlenienie, odżywienie oraz mikrocyrkulację.

  Wraz z wiekiem skóra traci jędrność, sprężystość i pojawiają się zmarszczki czego przyczyną jest ubytek kolagenu w skórze. Włókna kolagenowe są stale zastępowane nowymi, które są wytwarzane w fibroblastach. Jednakże powyżej 40 roku życia regeneracja kolagenu zostaje powoli zahamowana. W wyniku tego więcej kolagenu ulega zniszczeniu niż jest odtworzona, a stan skóry ulega pogorszeniu; staje się ona wiotka i traci elastyczność. Włókna kolagenowe w wyniku starzenia się organizmu, szybkiej utraty tkanki tłuszczowej, niedoborów białka w diecie oraz z innych przyczyn - ulegają deformacji, wydłużają się i skręcają. W efekcie termolizy następuje ich podgrzanie, a w następstwie skurczenie. Dochodzi do uporządkowania się ich struktur. Helisy kolagenu układają się w jednolitą strukturę. Ponadto podwyższona temperatura pobudza fibroblasty, które zaczynają proces odbudowy włókien kolagenowych oraz tworzenia nowych komórek. Zregenerowane i odbudowane helisy kolagenu wpływają na zwiększenie napięcia tkanki. Skóra staje się bardziej elastyczna i gładsza. W zależności od czynników takich jak wiek, gospodarka hormonalna czy dieta, regeneracja przebiega wolniej lub szybciej.

   


  GŁOWICA CHŁODZĄCA

  Po zabiegi radiofrekwencji mikroigłowej poleca się poddać tkanki działaniu zimna w celu złagodzenia skóry. Zimno działa przeciwbólowo, hamuje receptory w skórze i zmniejsza uwalnianie mediatorów bólu. Zabiegi krio poleca się stosować także w przypadku cer podrażnionych. Zimno stymuluje zwężanie i rozszerzanie naczyń krwionośnych. W wyniku pobudzonej mikrocyrkulacji polepsza się wchłanianie aktywnych substancji.


  FRAKCYJNA RADIOFREKWENCJA BEZIGŁOWA

  Zabieg stymuluje procesy naprawcze wykorzystując działanie fal radiowych bez iniekcji skóry. Podgrzanie tkanek zapewnia skuteczną stymulację włókien kolagenowych.

  Do zabiegu przeznaczona jest głowica z kartridżami bezinwazyjnymi zakończonymi 64 pinami emitującymi energię RF do tkanek bez naruszenia ciągłości naskórka. Metoda ta jest polecana w przypadku drobnych zmarszczek, zabiegów rewitalizujących, ujędrniających, odmładzających i regeneracyjnych.

  Urządzenie pozwala na regulację intensywności fal radiowych, emisji RF 10-300ms i czasu przerwy między uderzeniami głowicy o skórę 0,5 do 3 sek.


  Specyfikacja:

  Fale radiowe

  Monopolarne i bipolarne

  RF moc

  50W  

  RF emisja

  10-900ms

  RF intensywność

  Poziomy 1-10

  Głębokość nakłuć

  0,5-3mm

  Igły

  300-20 mikronów na końcu, pokryte złotem

  Kartridże igłowe

  25 i 49 igieł

  Kartridż bezigłowy

  64 piny

  Pauza między nakłuciami

  0,5-3 sek. oraz pojedynczy impuls

  Sterowanie

  Przez ekran LED


  CZĘSTOTLIWOŚĆ WYKONYWANIA ZABIEGÓW:

  Radiofrekwekcja mikroigłowa:

  Zaleca się wykonanie serii zabiegów co kilka tygodni w przypadku radiofrekwencji mikroigłowej. Wykonuje się serię około 3-4 zabiegów w zależności od potrzeb i stanu skóry. Po zakończeniu serii zaleca się wykonać zabieg podtrzymujący efekty.

  Radiofrekwekcja bezigłowa:

  Zaleca się wykonanie serii zabiegów raz lub dwa razy w tygodniu. Zalecana ilość zabiegów w serii wynosi około 3-10 w zależności od potrzeb i stanu skóry. Po zakończeniu serii zaleca się wykonać zabieg podtrzymujący efekty. Zaleca się wykonywać 1-2 zabiegi w tygodniu.

   


  OGÓLNE ZALECENIA PO ZABIEGU:

  Zabieg polega na mikronakłuciach skóry i działaniu termicznemu. Po zabiegu skóra jest podrażniona, zaczerwieniona co jest reakcją normalną. W zależności od indywidualnych predyspozycji podrażnienia ustępują po kilku godzinach lub po kilku dniach.

  Do momentu zagojenia skóry należy unikać opalania się i sauny.

  Należy stosować także krem z wysokim filtrem UV.

  Zaleca się dbać o higienę, nie wolno drapać i pocierać skóry. Kosmetyki można stosować po wygojeniu się skóry ( najwcześniej po 12 godzinach). Do momentu zagojenia się skóry można stosować krem łagodzący Comfort Cream Dermica Switzerland  


  WSPARCIE POSPRZEDAŻOWE:

  Szkolenie, transport, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, konsultacje telefoniczne dotyczące wykonywania zabiegów, możliwość kontaktu telefonicznego w celu uzyskania wsparcia technicznego,

  Materiały reklamowe: Spytaj o dostępne materiały

 • Zastosowanie:

  Urządzenie EsteDual umożliwia wykonanie 3 zabiegów:

  • frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej
  • frakcyjnej radiofrekwencji bezigłowej
  • krioterapii – chłodzenia skóry po zabiegu w celu złagodzenia podrażnień

  EsteDual wykorzystuje fale monopolarne i bipolarne.

 • EFEKTY:
  •  redukcja zmarszczek i zwiotczenia skóry
  • stymulacja wytwarzania kolagenu, odmładzanie, regeneracja skóry
  • spłycanie blizn, w tym potrądzikowych
  • spłycanie rozstępów
  • wygładzanie skóry, zmniejszanie porów
  • poprawa elastyczności skóry
  • poprawa kolorytu cery i owalu twarzy
  • polepszenie penetracji aktywnych składników
  • rewitalizacja skóry